Instytut dla biznesu

Zyskaj przewagę rynkową

dzięki współpracy z nauką

Współpraca z przedsiębiorcami stanowi jeden z filarów naszej działalności. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników, możemy przedstawić Państwu szeroki zakres badań i usług dla biznesu z wykorzystaniem naszego nowoczesnego zaplecza laboratoryjnego i technologicznego.

Oferujemy współpracę w zakresie:

Badania i Rozwój

Naszym zadaniem jest komercjalizacja nowoczesnych rozwiązań opracowywanych w Instytucie Włókiennictwa. Chcemy wspierać w ten sposób rozwój innowacyjności polskiej gospodarki.

Jako Instytut badawczo – naukowy dysponujemy unikalną aparaturą  oraz wysoko wykwalifikowaną kadrą ekspertów i specjalistów w różnych dziedzinach, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą wspomóc wdrażanie nowych rozwiązań w Państwa firmie poprzez:

 • świadczenie badań oraz usług eksperckich, które bazują na kapitale intelektualnym IW
 • identyfikowanie oraz łączenie zespołów naukowych Instytutu z partnerami biznesowymi i naukowymi zainteresowanymi współpracą w ramach:
  • komercyjnych usług badawczych realizowanych na zlecenie firm
  • konsorcjum w projektach finansowanych w ramach środków krajowych i UE
  • podwykonawstwa/usług eksperckich w projektach finansowanych w ramach środków krajowych i UE

Technologie i Innowacje

W Instytucie realizujemy projekty „od pomysłu – do produktu”. Nowoczesne zaplecze technologiczne i multi-dyscyplinarne zespoły badawcze pozwalają nam wyjść naprzeciw potrzebom rynku i realizować projekty o charakterze aplikacyjnym z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Świadczymy usługi zarówno w obszarze opracowywania metodologii i realizacji prac badawczo-rozwojowych, jak również doradztwa technicznego. Posiadamy bogate zaplecze badawcze, które umożliwia nam wyczerpujące charakteryzowanie tworzonych struktur.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą wzbogacić swoją ofertę o innowacyjne rozwiązania z zakresu szeroko pojętego włókiennictwa. Nasze bogate know-how pozwoli na budowanie przewagi Państwa produktów na rynku krajowym i międzynarodowym a w tym samym osiągnięcie sukcesu!

Satysfakcja naszych klientów jest dla nas nadzwyczaj istotna, dlatego przywiązujemy tak ogromną wagę do jakości naszych usług i rozwiązań technologicznych. Najlepszym tego przykładem są wszystkie opracowane przez nas technologie.

Poznaj nasze technologie

Opinia o innowacyjności

Opinia o innowacyjności technologii jest niezależną opinią eksperta na temat danej technologii, którą przedsiębiorca chce u siebie wdrożyć. Opinia taka, zgodnie z wymogiem stawianym przez Ministerstwo Rozwoju jest dowodem na zastosowanie innowacji procesowej lub produktowej w planowanej inwestycji.

Przygotowywana opinia zawiera m.in. charakterystykę planowanej do wdrożenia przez przedsiębiorstwo technologii i określa czas, w jakim jest ona stosowana w regionie, w Polsce lub na świecie oraz opisuje różnice obecnie stosowanych technologii w stosunku do proponowanej innowacji. Opinia sporządzana jest przez wybranych i niezależnych naukowców Instytutu Włókiennictwa.

Instytut jest uprawniony do przygotowania opinii o innowacyjności technologii jako jednostka naukowa, w rozumieniu art. 2 pkt 9 lit. a-e ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (DZ.U. Nr 96 poz. 615) – prowadząca w sposób ciągły badania naukowe i prace rozwojowe.

Dla kogo:

O wydanie opinii o innowacyjności ubiegać się mogą przedsiębiorstwa planujące wdrożyć innowację, podmioty posiadające patenty na wynalazki, prawo rejestracji wzoru przemysłowego czy prawo ochronne na wzór użytkowy, ale także właściciele technologii lub większościowi udziałowcy spółek będących właścicielami technologii.

Opinia o innowacyjności może mieć zastosowanie m.in. do:

 • pozyskania środków z funduszy strukturalnych
 • skorzystania z ulgi technologicznej
 • uzyskania kredytu technologicznego
 • wsparcia celów marketingowych przedsiębiorstwa

Badania Laboratoryjne

Oferujemy obszerne badania dla wszystkich wyrobów włókienniczych w tym: surowców, półproduktów i produktów końcowych. Doskonale znamy wszystkie włókiennicze procesy przemysłowe, co pozwala nam na oferowanie niestandardowych badań i usług, a także tych dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta.

Zobacz ofertę badań laboratoryjnych….

TextilCert – Certyfikacja wyrobów i usług

W ramach Instytutu,  Zakład Certyfikacji TextilCert prowadzi:

 • ocenę zgodności odzieży ochronnej i rękawic (PPE)
 • certyfikację na znaki  OEKO-TEX®
 • certyfikację zgodności wyrobów i usług z dokumentami normatywnymi, w tym na znak:
  • Bezpieczny dla dziecka
  • Bezpieczny dla niemowląt
  • Przyjazny dla człowieka

Czytaj więcej….

Szkolenia

Działalność szkoleniowa Instytutu  to każdorazowo nasza odpowiedź na konkretne potrzeby Twoje, bądź Twojej firmy. Formę szkolenia i program zawsze dopasowujemy do oczekiwań i poziomu wiedzy uczestników. Autorami programów szkoleniowych są nasi specjaliści, eksperci o wieloletnim doświadczeniu w działalności szkoleniowej, dysponujący nowoczesną wiedzą wyznaczoną standardami międzynarodowymi.

Więcej o szkoleniach…

Ekspertyzy

Instytut posiada doświadczenie w przygotowywaniu ekspertyz na rzecz różnych klientów, w tym producentów, dostawców, sądów wszystkich instancji (ekspertyzy sądowe), radców prawnych, adwokatów, organów ścigania oraz konsumentów krajowych i zagranicznych.

Czytaj więcej…

KONTAKT:

ŁUKASIEWICZ – Instytut Włókiennictwa
info@iw.lodz.pl
tel.: +48 42 61 63 100