Gazela Biznesu dla Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa

Gazela Biznesu dla Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa

Redakcja dziennika gospodarczego Puls Biznesu opublikowała po raz 21 ranking najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw. Czwarty rok z rzędu Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa zdobył prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu!

Gazela Biznesu potwierdza bardzo dobrą kondycję finansową Instytutu, a także pokazuje, iż przyjęta strategia jego rozwoju przynosi efekty – tłumaczy dr inż. Tomasz Czajkowski, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach jakimi są wyniki finansowe. Jestem niezmiernie dumny, że kolejny rok z rzędu zakwalifikowano nas do grona najlepszych małych i średnich firm w Polsce. To zasługa całego zespołu, który ciężko pracuje na tak dobrą kondycję Instytutu – dodaje Tomasz Czajkowski.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce, sporządzany nieprzerwanie od 2000 roku. Mogą w nim się znaleźć wyłącznie przedsiębiorstwa o dobrej reputacji i wiarygodności. Obecność w rankingu oznacza, że firma nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna.

Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa od 75 lat realizuje projekty z zakresu innowacji włókienniczych. Posiada akredytowane laboratoria badawcze, zakłady naukowe, prowadzi procesy certyfikacji wyrobów włókienniczych.

Od 1 kwietnia 2019 r. jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia pod względem wielkości sieć badawcza w Europie. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam –wysokiej jakości– produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zrównoważona gospodarka
i energia.

Gazela Biznesu dla Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwa (plik doc.)