Pierwsze urodziny Sieci Badawczej Łukasiewicz

Pierwsze urodziny Sieci Badawczej Łukasiewicz

1 kwietnia 2020 r. mija pierwszy rok działania Sieci Badawczej Łukasiewicz. Tworzą ją instytuty zlokalizowane w 11 różnych miastach, które połączyły siły, aby rozwijać polską naukę i budować realny pomost między nauką a gospodarką.

Instytut Włókiennictwa dołączył do 37 innych instytutów naukowo-badawczych tworząc „Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ” – wyjaśnia dr Tomasz Czajkowski, dyrektor instytutu. – Łukasiewicz to pierwsza w Polsce i trzecia pod względem wielkości w Europie zintegrowana sieć instytutów badawczych, dysponująca zapleczem technicznym, merytorycznym i organizacyjnym do prowadzenia działalności naukowej oraz wdrożeniowej – dodaje.
Sieć Łukasiewicz ma na celu pozytywne oddziaływanie na mikro-, średnie i małe przedsiębiorstwa, które zyskują łatwiejszy dostęp do wyników badań naukowych i know-how.

Za nami rok spotkań, konferencji, nawiązywania kontaktów i budowania relacji. Rok wyzwań i intensywnej pracy nad wypracowaniem wspólnych sposobów działania i przygotowania szerokiej oferty technologicznej dla polskich podmiotów gospodarczych – wyjaśnia dr Czajkowski.
Dziękuję przede wszystkim moim pracownikom za zaangażowanie, zrozumienie i ogrom pracy, jaki włożyli w tym czasie. Jestem przekonany, że ich doskonałe kompetencje naukowe i zawodowe to unikalny wkład
i potencjał, z którego skorzysta cała Sieć.

Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa od 75 lat realizuje projekty z zakresu innowacji włókienniczych. Posiada akredytowane laboratoria badawcze, prowadzi procesy certyfikacji wyrobów włókienniczych i świadczy usługi w zakresie oceny zgodności odzieży ochronnej i rękawic (PPE), certyfikacji na znak Standard 100 by OEKO-TEX®, Bezpieczny dla dziecka, Bezpieczny dla Niemowląt, Przyjazny dla Człowieka oraz certyfikacji zgodności wyrobów i usług z dokumentami normatywnymi.

Pierwsze urodziny Sieci Badawczej Łukasiewicz (plik doc.)